ی. اکتبر 24th, 2021

  مقام افغان از جهان می خواهد که روابط خوبی با کشورش برقرار کند

  امیرخان متکی سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان از جهان خواسته است تا روابط خوبی با کشورش برقرار کند ، اما با وجود تماس های بین المللی برای بازگرداندن آنها به مدرسه ، از دادن وعده در مورد تحصیل دختران اجتناب کرده است.

  وزیر امور خارجه دیروز دوشنبه در رویدادی که توسط مرکز مطالعات تعارض و اقدامات بشردوستانه در موسسه مطالعات تکمیلی دوحه برگزار شد ، گفت: “جامعه بین المللی باید همکاری خود را با ما آغاز کند … با این کار ما قادر خواهیم بود ناامنی و ما می توانیم همزمان با جهان ارتباط مثبت داشته باشیم. ”

  متکی گفت که دولت افغانستان با احتیاط حرکت می کند ، اما تنها چند هفته است که در قدرت است و نمی توان انتظار داشت که اصلاحات را در این مدت کوتاه به پایان برساند ، در حالی که 20 سال است که جامعه بین المللی قادر به اجرای آنها نیست. کشور او.

  وی افزود: آنها منابع مالی زیادی داشتند و از حمایت قوی بین المللی برخوردار بودند ، اما در عین حال از ما می خواهید که همه اصلاحات را در دو ماه اجرا کنیم؟

  وی بارها خواستار لغو ممنوعیت ذخایر بانک مرکزی افغانستان به ارزش 9 میلیارد دلار در خارج از کشور از سوی ایالات متحده شد و گفت که در صورت مسدود شدن این وجوه ، دولت وی درآمد خود را از مالیات ، گمرک و کشاورزی خواهد داشت.

  وی خاطرنشان کرد که نیروهای طالبان کنترل کامل کشور را در دست دارند و می توانند تهدید شبه نظامیان داعش را که مسئولیت مجموعه ای از حملات خونین در هفته های اخیر را بر عهده گرفته اند از جمله بمب گذاری هفته گذشته مسجد شیعیان در شهر کندز در شمال این کشور ، بر عهده گرفته اند.

  وی ادامه داد: “موضوع داعش تا کنون توسط امارت اسلامی به خوبی مدیریت می شود” ، با استفاده از نام عامیانه این سازمان ، اما افزود که فشار بین المللی بر دولت وی از روحیه این سازمان افراطی حمایت می کند.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند