د. اکتبر 25th, 2021

  رئیس جمهور آذربایجان درباره محتویات “اسناد پادورا” موجود در آن اظهار نظر می کند

  الهام علی اف ، رئیس جمهور آذربایجان اظهار داشت که تحقیقات مربوط به “اسناد پاندورا” را در مورد وی نخوانده است ، اما اذعان کرد که “پنج درصد حقیقت” در آنجا وجود دارد.

  این امر پس از آن صورت گرفت که روزنامه انگلیسی “گاردین” به نقل از “سندهای پاندورا” گزارش داد که خانواده رئیس جمهور آذربایجان در سال های اخیر املاکی در بریتانیا به ارزش حدود 400 میلیون پوند فروخته اند.

  علی اف در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی “La Repubblica” گفت: “صادقانه بگویم ، من آنچه را که در اسناد آمده بود نخواندم. من از این موضوع مطلع شدم و شاید پنج درصد حقیقت وجود داشته باشد. بقیه یک اغراق است. ”

  وی افزود: “من 18 سال رئیس جمهور بودم. قبل از آن من یک تاجر بودم و رزومه من برای همه شناخته شده است. من یک تاجر موفق بودم. هنگامی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب شدم ، من یک مرد فقیر نبودم. پس از به قدرت رسیدن ، من دست از کار کشیدم. مشارکت مستقیم در تجارت و انتقال آن به خانواده ام. ”

  “شاید برای شما قابل درک باشد که بر خلاف دیگران در غرب ، که تمام اموال خود را به گربه و سگ وصیت کردند ، ما در ایتالیا و آذربایجان به ارزش های خانوادگی احترام می گذاریم. بنابراین ، من کل تجارت را به پسرانی سپردم که در حال حاضر در حال تصاحب هستند. علی اف ادامه داد.

  رهبر آذربایجان توضیح داد که فرزندانش عمدتا در آذربایجان سرمایه گذاری می کنند و آنها همچنین در خارج از کشور سرمایه گذاری می کنند. وی تاکید کرد که “همه فعالیت های تجاری آنها شفاف و بین المللی تأیید شده است و هیچ کس نمی تواند ادعا کند که چیزی اشتباه است.”

  علی اف “برخی از نیروهای غربی” را به پشت پرده افشاگری هایی مانند “اسناد پاندورا” و ظاهر نام آذربایجان در آنها متهم کرد و گفت که این نیروها “پیروزی باکو را دوست نداشتند” در جنگ اخیر در منطقه قره باغ. “سعی می کنند از این نوع ادعاها یا نیمه حقیقت استفاده کنند.” به منظور مخدوش ساختن تصویر آذربایجان و تضعیف جایگاه آن. ”

  کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی پیش از این گزیده ای از اصطلاحاً “اسناد پاندورا” را منتشر کرد که حاوی حدود 11.9 میلیون سند مربوط به حسابهای موجود در بهشت ​​های مالیاتی متعلق به سیاستمداران بین المللی و تجار برجسته بود.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند