د. اکتبر 25th, 2021

  مطالعه: فقط پنج دقیقه در شبکه های اجتماعی می تواند شما را بدبخت کند

  یک مطالعه جدید نشان می دهد که صرف کمتر از پنج دقیقه در شبکه های اجتماعی برای افسردگی کافی است.

  افرادی که در توییتر مرور می کنند یا فیلم هایی را در یوتیوب مشاهده می کنند ، متوجه می شوند که وقتی خبرهای بد را می یابند روحیه آنها به سرعت خراب می شود.

  کارشناسان دانشگاه اسکس دریافتند افرادی که اخبار ناخوشایند مربوط به COVID-19 را در رسانه های اجتماعی مشاهده کرده اند ، شادی “فوری و قابل توجهی” را تجربه کرده اند.

  شرکت کنندگان در مطالعه ادعا کردند که این می تواند در عرض دو تا چهار دقیقه اتفاق بیفتد ، اما اگر افراد در عوض پستهایی را جستجو کنند که اقدامات همدلی را برجسته کند ، احتمال اینکه روحیه بدی داشته باشند کمتر است.

  تیم تحقیقاتی ، به رهبری روانشناس دکتر کاترین بوکانان ، توضیح داد: “حتی چند دقیقه قرار گرفتن در معرض اخبار مربوط به COVID در رسانه های اجتماعی می تواند به روحیه فرد آسیب برساند. بهتر است همه ما از این پیامدها آگاه باشیم و به تعادل بین مرور بد و برخی از آنها فکر کنید.

  در این مطالعه که در مجله PLOS One منتشر شد ، حدود 1000 نفر در مورد احساسات خود پس از خواندن یا مشاهده اخبار مربوط به “کووید -19” در رسانه های اجتماعی مورد سال قرار گرفتند.

  آنها دریافتند که دریافت اطلاعات از توییتر یا یوتیوب با مثبت بودن کمتری همراه است و باعث می شود افراد کمتر خوش بین باشند.

  این یافته ها حتی زمانی صادق بود که شرکت کنندگان در مطالعه چیزهای متفاوتی را مرور کردند اما به طور تصادفی با داستان های منفی روبرو شدند.

  محققان خاطرنشان کردند: “این مطالعه نشان می دهد که تنها دو دقیقه قرار گرفتن در معرض اخبار منفی در مورد COVID-19 می تواند عواقب منفی داشته باشد. با توجه به اینکه بسیاری از افراد هر بار پنج تا ده برابر زمان بیشتری را صرف تعامل با اخبار مربوط به COVID-19 می کنند. روز ، روز ، این احتمالاً برآورد محافظه کارانه ای از تأثیرات احساسی ارائه می دهد. “

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند