د. اکتبر 25th, 2021

  چین نسبت به “دستکاری سیاسی” در تحقیقات بهداشت جهانی درباره منشاء کرونا هشدار داد

  وزارت خارجه چین با آغاز تحقیقات جدیدی از سوی سازمان بهداشت جهانی درباره آنچه احتمالاً “دستکاری سیاسی” در مورد منشأ ویروس کرونا توصیف کرده است هشدار داد.

  دیروز ، چهارشنبه ، سازمان جهانی بهداشت فهرستی از 25 نفر از متخصصان را برای مشاوره در مورد مراحل بعدی در جستجوی ریشه های ظهور ویروس در حال ظهور ویروس کرونا ، پس از حمله به تلاش های قبلی این سازمان توسط چین ، که در آن اولین انسان موارد ویروس در اواخر سال 2019 کشف شد.

  چین متهم شد که اطلاعات اولیه ابتلا به عفونت های اولیه را در بازدید گروهی از سازمان بهداشت جهانی در فوریه گذشته مخفی کرده است و پکن از آن پس درخواست تحقیقات بیشتر را رد کرده و گفته است که ایالات متحده و دیگر کشورها “این پرونده را سیاسی می کنند”.

  ژائو لیجیان ، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که کشورش “به حمایت و مشارکت در ردیابی علمی جهانی ادامه خواهد داد و با هر گونه دستکاری سیاسی مخالف قاطع است.”

  ژائو در بیانیه مطبوعاتی روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی روزانه گفت: “ما امیدواریم همه طرفهای مربوطه ، از جمله سازمان بهداشت جهانی ، به نگرش علمی عینی و مسئولانه پایبند باشند.”

  از جمله کارشناسان پیشنهادی این سازمان پزشکانی بودند که بخشی از تیم اصلی بودند که برای بررسی ریشه های ویروس به شهر ووهان در مرکز چین رفتند.

  یافته های این تیم تحت رهبری سازمان بهداشت جهانی “بی نتیجه” بود و کارشناسان با انتشار گزارشی به این نتیجه رسیدند که “بسیار بعید” است که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان نشت کرده باشد و باعث انتقاد دانشمندان شد که این نظریه صحت ندارد. به درستی بررسی شده است

  مدیرعامل سازمان بهداشت جهانی ، تدروس ادهانوم گبریسوس ، بعداً گفت که “برای زدودن نظریه نشت ویروس از آزمایشگاه خیلی زود است”.

  By اخبار امروز

  سایت اخبار امروز،به هیچ ارگان یا حزبی وابسته نیست و اخباری کاملا بی طرف را منتشر می کند